Porady

Nowe trendy kolorystyczne na 2017 rok

Uwaga, drodzy Państwo. Wnętrza w kolorach szarości są kompletnie niemodne. Trzeba się z nimi rozstać i zapomnieć. Projektanci też już się tym zmęczyli i pewnie dlatego zaproponowali coś absolutnie niezwykłego. Poniżej przykłady. Jak widać, króluje zieleń, zestawiana z delikatnymi kolorami, nawet z RÓŻEM. Często i chętnie zestawiane z naturalnym drewnem, który wspaniale ociepla. Tkaniny maja wzory liści i gałęzi. Pierwszy raz od dawna kwiaty doniczkowe są ważnym elementem dekoracyjnym. Pojawiają się tez okucia w kolorze złotym i miedzianym.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Remont łazienki „z wielkiej płyty”

W latach 70-tych ubiegłego wieku „ludowa władza” uszczęśliwiała swoich obywateli blokami budowanymi z żelbetowych „klocków”. Ten, kto mieszkał w takim bloku wie, że każdy gwóźdź wbijany w ścianę to było wyzwanie technologiczne. Dziś moi znajomi i klienci zmagają się z remontami mieszkań po rodzicach czy dziadkach, gdzie staramy się poprawić funkcjonalność tych mieszkań, choćby przez zmiany wyposażenia łazienki. Dużym kłopotem są żelbetowe ściany, których nie można podkuwać, aby ukryć w nich przewody instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Jedynym sposobem jest układanie tych rur na ścianach i obudowanie ich ściankami z płyt gips-kartonowych. Taka ścianka może być przy okazji funkcjonalną półeczką na przybory toaletowe.

Poniżej aranżacja łazienki w bloku ze ścianami żelbetowymi. Łazienka jest częścią mieszkania na wynajem, więc wyszukałyśmy bardzo tani gres na podłogę (10 zł/m2), bardzo tanią glazurę 30×60 cm (20zł/m2 za drugi gatunek) i mozaikę grafitową w cenie 8zł za paletkę 30x30cm jako ozdobę.  Można ?! Można !

STAN ISTNIEJĄCY
dsc00237       dsc00239
KONCEPCJA ARANŻACJI

lazienka-2_3lazienka-2_1

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Okap kuchenny

Sprzątanie w kuchni, to może nie jest nic takiego, ale jak się zacznie zaglądać w kąty, wszędzie znajduje się tłuste gluty, zmieszane z kurzem. Niestety, takie są uroki kuchni gazowych. Paliwo gazowe jest tańsze niż energia, ale spalając się pozostawia lepki osad na meblach. Takiego problemu nie ma przy płytach elektrycznych. Niezależnie od rodzaju płyty kuchennej otwarte na salon kuchnie stanowią pewne wyzwanie projektowe. Najczęściej w takich kuchniach projektuje się teraz zabudowy meblowe aż po sufit i od ściany do ściany, aby zamaskować kuchnię . To niestety wymaga indywidualnego projektu i podnosi koszty. Aby sprawić, aby przestrzeń kuchni była w pomieszczeniu mniej rzucająca się w oczy, można ograniczyć ilość górnych szafek, a jako wisienkę na torcie polecam designerski okap kuchenny.

Okapy ścienne

kuchnia_otwarta_9 kuchnia_otwarta_10 

kuchnia_otwarta_15kuchnia_otwarta_16

Pochłaniacze blatowe
kuchnia-z-wyroznieniem-zobacz-1  kuchnia_otwarta_19
Okapy wyspowe
kuchnia_otwarta_6kuchnia_otwarta_26Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz