Porady

Nowe trendy kolorystyczne na 2017 rok

Uwaga, drodzy Państwo. Wnętrza w kolorach szarości są kompletnie niemodne. Trzeba się z nimi rozstać i zapomnieć. Projektanci też już się tym zmęczyli i pewnie dlatego zaproponowali coś absolutnie niezwykłego. Poniżej przykłady. Jak widać, króluje zieleń, zestawiana z delikatnymi kolorami, nawet z RÓŻEM. Często i chętnie zestawiane z naturalnym drewnem, który wspaniale ociepla. Tkaniny maja wzory liści i gałęzi. Pierwszy raz od dawna kwiaty doniczkowe są ważnym elementem dekoracyjnym. Pojawiają się tez okucia w kolorze złotym i miedzianym. 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Remont łazienki „z wielkiej płyty”

W latach 70-tych ubiegłego wieku „ludowa władza” uszczęśliwiała swoich obywateli blokami budowanymi z żelbetowych „klocków”. Ten, kto mieszkał w takim bloku wie, że każdy gwóźdź wbijany w ścianę to było wyzwanie technologiczne. Dziś moi znajomi i klienci zmagają się z remontami mieszkań po rodzicach czy dziadkach, gdzie staramy się poprawić funkcjonalność tych mieszkań, choćby przez zmiany wyposażenia łazienki. Dużym kłopotem są żelbetowe ściany, których nie można podkuwać, aby ukryć w nich przewody instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Jedynym sposobem jest układanie tych rur na ścianach i obudowanie ich ściankami z płyt gips-kartonowych. Taka ścianka może być przy okazji funkcjonalną półeczką na przybory toaletowe.

Poniżej aranżacja łazienki w bloku ze ścianami żelbetowymi. Łazienka jest częścią mieszkania na wynajem, więc wyszukałyśmy bardzo tani gres na podłogę (10 zł/m2), bardzo tanią glazurę 30×60 cm (20zł/m2 za drugi gatunek) i mozaikę grafitową w cenie 8zł za paletkę 30x30cm jako ozdobę.  Można ?! Można !

STAN ISTNIEJĄCY

dsc00237

dsc00239

KONCEPCJA ARANŻACJI

lazienka-2_3 lazienka-2_1

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Okap kuchenny

Sprzątanie w kuchni, to może nie jest nic takiego, ale jak się zacznie zaglądać w kąty, wszędzie znajduje się tłuste gluty, zmieszane z kurzem. Niestety, takie są uroki kuchni gazowych. Paliwo gazowe jest tańsze niż energia, ale spalając się pozostawia lepki osad na meblach. Takiego problemu nie ma przy płytach elektrycznych. Niezależnie od rodzaju płyty kuchennej otwarte na salon kuchnie stanowią pewne wyzwanie projektowe. Najczęściej w takich kuchniach projektuje się teraz zabudowy meblowe aż po sufit i od ściany do ściany, aby zamaskować kuchnię . To niestety wymaga indywidualnego projektu i podnosi koszty. Aby sprawić, aby przestrzeń kuchni była w pomieszczeniu mniej rzucająca się w oczy, można ograniczyć ilość górnych szafek, a jako wisienkę na torcie polecam designerski okap kuchenny.

Okapy ścienne

kuchnia_otwarta_9 kuchnia_otwarta_10 kuchnia_otwarta_11 kuchnia_otwarta_13 kuchnia_otwarta_15

kuchnia_otwarta_16

moon ok 012
Pochłaniacze blatowe
kuchnia-z-wyroznieniem-zobacz-1
kuchnia_otwarta_19
Okapy wyspowe

kuchnia_otwarta_6kuchnia_otwarta_26

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Panele drewniane

Kilka tygodni temu pisałam o materiałach na ściany. I oto, jakby w uzupełnieniu mojego wpisu, znalazłam coś ciekawego w markecie budowlanym Bricoman , co jest, jak dla mnie zupełnie nową propozycją, doskonałą dla wielbicieli naturalnych materiałów w najbliższym otoczeniu, a przy tym także świetną alternatywą boazerii. To Panele drewniane, Natural Wood Panel, zbudowane z niedużych klocków kwadratowych lub prostokątnych, ułożone w sposób przestrzenny, dzięki czemu uzyskują zaskakujący, nietuzinkowy efekt. Panele o bardziej przestrzennej budowie maja zastosowanie jak materiał wygłuszający, bo ma znakomite parametry akustyczne. Poza Bricomanem, Panele drewniane znalazłam w sklepie internetowym Dekomania.pl.  Ceny paneli są przystępne i wahają się od 20-80 zł / m2. Dla mnie – BOMBA !

natural wood panel 4natural wood panel 6

natural wood panel 8natural wood panel 1natural wood panel 10natural wood panel 7

Zapisz

Zapisz